O nás

1999

Založení společnosti Agrico Bohemia s.r.o. Původním posláním firmy byl import, množení a prodej bramborových sadeb holandské firmy s působností ve více než 50 ti zemích světa Agrico Holding, B.V. / odrůdy Impala, Agata, Sante…/. Významnou činností Agrica Bohemia bylo hned od počátku poradenství pěstitelům / spolupráce s významnými českými odborníky, využití know- how mezinárodních odborníků z rodiny Agrico/. Velmi záhy jsme poznali, že musíme pomoci našim klientům s realizací produkce.

   
2000

Pomáháme našim pěstitelům realizovat produkci brambor, jak konzumních, tak pro průmyslovou výrobu /chipsy, hranolky, kaše, škrob/a cibuli,ev. mrkev a další plodiny. Při současné koncentraci maloobchodu do sítě supermarketů a hypermarketů nemají jednotliví pěstitelé šanci prodávat produkty finálním prodejcům, velkoobchody mizí. Jsme dodavatelem téměř všech významných obchodních řetězců, nejen v ČR, ale i na Slovensku v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a Chorvatsku.

   
2003

Provozujeme 2 vlastní výkonná balicí zařízení s možností praného i kartáčovaného sortimentu, baleného do klipru, rašlu, igelitu a girsacku. Produktivitu velmi pozitivně ovlivnil paletovací automat s automatickým ovinem.

   
2004

Loupáme brambory a cibuli část produkce vaříme, v rámci distribuce našich loupaných a vařených výrobků zajištujeme rozvoz knedlíků a komlexního sortimentu ovoce a zeleniny.

V mezinárodním obchodu s brambory a cibulí realizujeme přímé dovozy brambor, cibule a mrkve od pěstitelů z Egypta, Portugalska, Španělska, Itálie, Řecka, Německa, Belgie, Francie, Holandska, Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Naopak vyvážíme do Německa, Rakouska, Belgie, Italie, Maďarska, Rumunska, Bulharska a na Slovensko.

   
2006

Využíváme nabídky nejvýznamnějšího šlechtitele rakouských sadeb společnosti NOS /Ditta, Evita, Fabiola…/ k jejich zastupování v České Republice, tím jsme schopni nabídnout našim partnerům odrůdy sadeb pokrývající komplexně jejich potřeby dle varnosti,rannosti i chuti.

   
2009

Zahájení společného podniku Potato partners srl s italskou firmou Romagnoli spa na balení brambor a cibule a poradenství v Rumunsku ve městě Suceava.

   
2010

Uvádíme na trh novou vizuální identitu společnosti AGRICO Bohemia s.r.o. (Web, Tiskoviny, obalové materiály) a zároveň nasazujeme interní systém pro lepší efektivitu práce sekce GASTRO SORTIMENT včetně zprovoznění online objednávek přes nové webové stránky společnosti.