Skip to content Skip to footer
Naše balené produkty

Balička Salačova Lhota

Historie rodinné firmy AGRICO Bohemia s.r.o. započala v roce 1999, tehdy získal ing. František Vavřina, zástupce již čtvrté generace zemědělců bramborářů z Vysočiny zastoupení holandské firmy AGRICO pro Českou republiku. Holandské AGRICO je pravděpodobně největší a nejprestižnější bramborářské šlechtitelské firma na světě, Následovalo pověření zastupováním rakouské sadbařské velmi významné firmy NÖS. Brzy se ukázalo, že pouhá distribuce a množení sadby v Čechách nestačí, že bude třeba zemědělcům zajistit komplexní služby. AGRICO Bohemia s.r.o. začalo se svým týmem zkušených agronomů poskytovat poradenskou službu i ostatním zemědělcům. Z důvodu koncentrace odbytu v ČR a stále roztříštěnosti pěstitelské základny konzumních brambor jsme byli nuceni pořídit si v Salačově Lhotě u Pacova balírnu brambor, cibule a mrkve. Jsme významným dodavatelem brambor pro průmyslové zpracování – výrobny hranolků, chipsů, kaší a škrobu. Jednou z nejdůležitějších složek je pěstování suroviny. Proto se firma AGRICO Bohemia s.r.o. rozhodla sdružit české zemědělce, kterým poskytuje komplexní servis od výběru sadby, poredEnskou činnost pěstování, sklizeň a následné balení. Takto vzniklo AGRICO Bohemia s.r.o. a partneři, družstvo. V současné době se družstvo pyšní cerfikovanými plochami ( Global Gap & GRASP ) o rozloze více než 2500 ha .

Již 4 generace

Vám dodáváme produkty té nejvyšší kvality.

Balící technika

Firma AGRICO Bohemia s.r.o. pracuje s baličkou mající mezinárodní certifikaci na nejvyšší technické úrovni.

logo fssc 22000
Balička

Balička Salačova Lhota

Firma AGRICO Bohemia s.r.o. vlasní baličku v Salačově Lhotě u Pacova. V roce 2019 jsme výrazně investovali do modernizace vybavení baličky, která je v současnosti na nejvyšší technické úrovni, vybavena příjmovým robotem, polisherem, optickým selektorem a moderním balícím zařízením. Prošla mezinárodní certifikací.

Díky tomu jsme schopni poskytnout vysoký standard dodávaných brambor a cibule našim odběratelům jak v České republice, tak i v zahraničí. Samozřejmostí je balení praných i kartáčovaných brambor do všech druhů obalů, které jsou v současné době  vyžadovány.

Modernizací se nám výrazně navýšily balící kapacity, které jsou v současné době následující:

Brambory
300 000 kg / den
Cibule
150 000 kg / den
Mrkev
80 000 kg / den
Vyberte si

Naše nabídka

Konzumní brambory společnosti AGRICO Bohemia s.r.o. se vyznačují vysokou kvalitou a skvělou chutí. Aby firma zajistila celoroční zásobení sortimentu, spolupracuje kromě s českými, i se zahraničními zemědělci. Pro zaručení dodání těch nejkvalitnějších surovin si firma sama realizuje jejich doručení přímo od vybraných zemědělců. Firma AGRICO Bohemia s.r.o. nabízí zákazníkovi komplexní servis. Brambory jsou baleny již okartáčované a prané ve vlastních zařízeních. V případě zájmu firma nabízí již oloupané a vařené brambory ve vakuovém balení. Veškeré výrobky podléhají přísným kvalitním kontrolám pro zaručení nejvyšší kvality zboží. AGRICO Bohemia s.r.o. nabízí zákazníkovi všechny varné typy brambor (A, B, C,) v několika odrůdách.

Společnost AGRICO Bohemia nabízí cibuli převážně od tuzemských zemědělců. Aby zaručila celoroční zásobování trhu, dováží dle potřeby cibuli také z Německa, Rakouska či Francie. Zákazník si může vybrat z typů žluté či červené, rané či pozdní odrůdy. Díky vlastní balící stanici, prodává společnost již očištěné cibule v balení někoka typech a velikostí, vždy odrážející přání zákazníka.

Společnost AGRICO Bohemia nabízí mrkev převážně od tuzemských zemědělců. Aby zaručila celoroční zásobování trhu, dováží dle potřeby cibuli také z Německa, Rakouska a Holandska. 

Díky vlastní balící lince prodává společnost mrkev omytou a vytříděnou v balení několika typů a velikostí, vždy odrážející přání zákazníka.

Pro komplexní doplnění nabídky prodává společnost také kořenovou zeleninu a to konkrétně mrkev, celer a petržel. Všechna zelenina pochází od českých a moravských zemědělců. 

Agrico Bohemia s.r.o.

Kooperace

Firma AGRICO Bohemia s.r.o. spolupracuje s největšími řetězci supermarketů v České a Slovenské republice jako jsou Lidl, Penny Market, Billa, Kaufland, Rohlik.cz,  JIP a další. 

V neposlední řadě společnost spolupracuje i s volným trhem – menšími odběrateli, jako jsou restaurace či bistra. Kvalita produktů a klientovo přání jsou pro firmu AGRICO Bohemia s.r.o. vždy na prvním místě.

Produktů
808080+

V naší nabídce

Partnerů
8080

Našeho družstva

JIP potraviny

Kam exportujeme?

mapa země distribuce agrico bohemia
Máte dotaz?

Zanechte nám zprávu

  Majitel / Jednatel
  Ing. František Vavřina
  Provoz baličky
  Bc. Richard Kučera
  Obchodní činnost

  Nákup

  Dmytro Paslavskyj

  Ing. Martin Vavřina

  Zlata Kábová

  Prodej

  Ing. Martin Vavřina

  Zlata Kábová

  Příjem zboží

  Sklad

  Jaromír Vavřina

  Oddělení kvality

  Ladislav Běhounek

  Účtárna

  Ilona Vavřinonová

  Helena Březinová

  AGRICO Bohemia s.r.o.

  Naše společnost jako jediná v České republice zastupuje AGRICO NL, která je pravděpodobně největší a nejprestižnější šlechtitelskou společností na světě.

  Naše adresa

  AGRICO Bohemia s.r.o. 

  Tábor
  Nerudova 3078
  Tábor, 390 02

  +420 381 251 294

  Fakturační údaje

  Bankovní spojení: 22211556666/221

  IČ: 26021609

  DIČ: CZ26021609

  Spisová zn. : C 9505/KSCB Krajský soud v Českých Budějovicích

  Czech Creators & Orsys

  cs_CZCzech